poniedziałek, 22 sierpień 2022

Nowy rok szkolny już tuż tuż. Rodzicu, złóż wniosek o 300 plus!

https://www.chocen.pl/8-aktualnosci/7349-nowy-rok-szkolny-juz-tuz-tuz-rodzicu-zloz-wniosek-o-300-plus.html
Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, który wiąże się z zakupem przyborów szkolnych i [...]

Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, który wiąże się z zakupem przyborów szkolnych i książek. Pomocny w tych wydatkach  jest  program "Dobry Start". Warto się pospieszyć i złożyć wniosek o 300 plus jak najszybciej, bo od daty jego wysłania zależy, kiedy otrzymamy świadczenie.

Obsługą programu "Dobry Start" już po raz drugi zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o świadczenie 300 plus cały czas wpływają. Można je składać tylko do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Warto się pospieszyć i złożyć wniosek jak najszybciej, bo od daty jego wysłania zależy, kiedy otrzymamy świadczenie. Jeśli dokument zostanie prawidłowo złożony do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej 30 września – mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

Samo złożenie wniosku o 300 plus nie jest trudne. Trzeba jednak pamiętać, by poprawnie podać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta. Zdarzają się sytuacje, że rodzice wpisują nieaktualny numer rachunku bankowego lub w niektórych sytuacjach zapominają dodać załącznik. A to skutkuje opóźnieniem w wypłacie świadczenia. Sprawę wówczas należy wyjaśnić.

Do tej pory na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start” ZUS przekazał łącznie 860 mln zł  na 3,5 mln dzieci. W województwie kujawsko-pomorskim uprawnieni otrzymali 51 mln zł na 170 tys. dzieci.

Przypomnijmy, że program gwarantuje 300 zł na wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje raz
w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób
z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.

Powrót

Polecane artykuły: